O mně

Život. Je všade okolo nás, milujeme ho, občas nenávidíme. A niekedy nám uteká pomedzi prsty bez toho, aby sme si to vôbec všimli. Pre všetkých má jedno spoločné. Ten vlastný je pre každého najdôležitejší. Ale radi sa dozvedáme aj o tých cudzích, niečo s z nich môžme vziať, naučiť sa, alebo sa pobaviť. Tak nech sa páči :) a keby niečo, nájdete ma na facebooku : Tanicka Single


Výťah

Hm, hm. Niekedy premýšľam, čo by som bez neho robila. Keďže bývam na treťom poschodí, pravdepodobne by som mala o niečo lepšiu kondičku, štíhlejšie nohy a menej nervov. Na druhej strane je dosť možné, že by som prišla o chrbticu, keďže niekoľkokrát denne vláčim hore dole vyše dvadsaťkilový náklad.

Lenže s tým naším výťahom to nieje také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá.
Základný postup jazdenia vo výťahu:
1. privoláte výťah stlačením červeného tlačítka.
2. keď príde, otvoríte dvere.
3. nastúpite
4. vyberiete si na ktoré poschodie chcete ísť
5. stlačite gombík s daným číslom.
6. vystúpite.
Donedávna bol problém aj s týmto jednoduchým postupom. Jazda výťahom, teda aspoň snaha o jazdu výťahom vyzerala asi takto :
1. chcete privolať výťah, stláčate červené tlačítko.
2. výťah je pokazený.
3. stúpne vám krvný tlak
4. začnete vulgárne nadávať
5. keďže vám nič iné neostáva, pechoríte sa hore pešo.
6. domov dôjdete zadýchaní a nasratí.
Keďže sa toto opakovalo dlhú dobu a pravdepodobne to začalo liezť na nervy aj správcovy, ktorý býva na siedmom, začalo sa konať a po renováciách sa jazdí takto:
1. privoláte výťah červeným tlačidlom.
2. keď chcete nastúpiť, nemôžte, lebo je už plný ( to nejakého fiškusa napadlo nastaviť výťah pre tri osoby ako zberný ).
3. necháte ho odísť a začnete vulgárne nadávať.
4. prvé tri body sa zopakujú najmenej dvakrát.
5. kašlete na to a idete pešo.
6. na želané poschodie dôjdete zadýchaní a nasratí.

Ale aby som nebola len kritická, sú aj výťahy, ktoré slúžia svojmu pôvodnému účelu. Tým je vozenie ľudí a nie regulácia krvného tlaku. Osobne mám v najväčšej obľube výťahy, ktoré sú popísané rôznymi nápismi ako choť do riťi alebo čo pozeraš. Pri tom sa aspoń pobavím. Či už na kreativite, alebo gramatickej zdatnosti autorov.


Komentáře k článku

Buci říká
11.08.2010

Polovickina sestra v bloku maju ftipny vytah zaskodnik. 1) vzdy je na inom poschodi 2) Nikdy nezastavy na poschdi ktore si clovek zela 3) a ked sa clovek nevzda a aj viackrat sa pokusa dostat na to spravne poschodie, vytah ho nakoniec znesie celkom dole... Ja ho mam rad, je kreativny a zabavny :DVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

 

Vytvořenou službou WEP.SK - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok